RSS Najnowsze aktualności z branży

Jednorazowe foliówki – zanieczyszczające nieszczęście czy niezastąpiony gadżet?

Jednorazowe foliówki – zanieczyszczające nieszczęście czy niezastąpiony gadżet?

Jednorazowe foliówki – zanieczyszczające zło czy nieodzowny element shoppingu?

Nierzadko spotkać się można z członkiniami Green Peace które deklarują, iż foliówki jednorazowe zaśmiecają nasz świat i dla tego powinno się coś z tym faktem uczynić, by móc uratować środowisko przed pełną erozją. Czy faktycznie bywa tak, iż zwykła torba foliowa jest w stanie wywołać tak wiele niebezpieczeństwa i dla tego trzeba ją wykluczyć z produkcji?

Płatne foliówki

To wszystko zapoczątkowało się nie dawno temu, gdy to w sklepach spróbowano ściągać nadprogramowe kwoty za sprzedaż reklamówek foliowych. Do tej pory torby bywały nieodpłatne i powszechne dla każdego. Jak się takie zachowanie kończyło? Niestety tymże, iż wszyscy nadużywali tych produktów i zamiast dobrze i spokojnie zapakować wszystkie swoje zakupione produkty do dwóch siatek, używali ich pięciu, bo tak było znacznie wygodniej oraz szybciej. Naturalne w sytuacji, kiedy foliówka jest dostępna nieodpłatnie, to nie posiadamy ograniczeń ani skrupułów. Dokładnie przez takie zachowanie konsumenci nie rozważyli, by zabierać z mieszkania jedną z wcześniej odebranych siatek na nowe zakupy. Odkąd zrywki są odpłatne, ewenement tenże osiągnął zdecydowanie niższy pułap i jeszcze mniej obywateli ot tak wydaje rzeczone kilka drobnych na nową torbę foliową.

Ekologiczne torebki foliowe

Najpoważniejszym rabanem, który podnosili zieloni i wielbiciele ziemii był fakt, że powszechne zrywki wyprodukowane są z polietylenu, czyli składnika wytworzonego z ropy, który działa źle na naturalne środowisko. Istotnie pokrywające świat plastikowe torby bez wątpienia nie były absolutnie niczym pożądanym. Współczesna wiedza jednak i możliwości sprawiły, że współcześnie dostępne zrywki bynajmniej nie zagrażają otoczeniu, a to z tego powodu, że skonstruowane są z materiałów biodegradowalnych. Znaczy to, że reklamówka taka zbudowana jest z budulców, które to znacznie szybciej rozkładają się w środowisku, a w trakcie toku rozkładu bynajmniej nie są emitowane do gleby i atmosfery pierwiastki chemiczne oraz niebezpieczne. Trzeba znać, iż tak subtelna dla żywych organizmów innowacja, dla ziemii jest odmianą zawrotną. Czy posiadałeś taką wiedzę, że popularna, mała, do tego momentu produkowana plastikowa torba rozkłada się aż do 400 lat? Rozważmy ile ludzi w przód potrzebowałoby walczyć z zrywkami, które zostawiliśmy im my – jako pokolenie.

Nie tylko siatki nieszkodliwe

Obecnie pęd na istnienie w jedności wraz z biosferą zdominował jeszcze większe grono obywateli, co uczyniłoby, iż nie zaledwie torebki w punktach handlowych produkowane są z produktów biodegradowalnych. Sztuczne syntetyki przekształcane są na celulozę, skrobię lub choćby kwas mlekowy. Pamiętajmy, iż zdrowe środowisko to nie jedynie imponująco kwitnące drzewa i kwiaty i uśmiechnięte stworzenia, ale przede wszystkim ziemianin. Pomyślmy o swoim układzie nerwowym jak o wielkim kontenerze, do jakiego do obecnej chwili wkładaliśmy zanieczyszczone dodatkowo skażone chemią warzywa oraz plony. Siejmy wiedzę wśród obywateli i chwytajmy wyłącznie po torby rozkładające się samoczynnie od wiodących i zweryfikowanych producentów.

user-gravatar
Stanisław Mak
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.